top of page

PŘELOŽENO

Překlad: Hikari | QC: Sonney

nadpisy seriálu a filmu - 2021 first kiss.png

V překladu od 23. 9. 2023 do 9. 12. 2023

Originální název:

รั้งหนึ่ง เราเคยรักกัน พาร์ต 2

Anglický název:

Love Area Part 2

Rok vydání:

2022

Země původu:

Thajsko

Žánr/Tag:

LGBTQ+, BL, láska, vztahy, první láska, důvěra, dospívání

Release:

WEB-DL 1080 AAC 2.0 H.264 (darrensstarkid)

Poznámky k překladu:

U videí můžete mít problém se zvukem, že pojede pouze přes jeden reprák/sluchátko. V nastavení přehrávače proto prosím najeďte do záložky zvuk a přepněte z režimu stereo na režim mono. V některých přehrávačích je záložka zvuku pojmenována jako audio.


Postava June je v seriálu pojata jako agender. Jinými slovy nevíme, jestli je to on, ona, ono, FTM, MTF nebo cokoliv. Jediným náznakem je fotka v prvním díle, kde má školní uniformu pro holčičky. Jinak ale ani díky replikám v seriálu nebo podle interakcí s ostatními postavami nevíme, kam June zařadit. Jak asi víte, asijské jazyky si dost potrpí na rozlišení, jestli mluví žena nebo muž, využívají zkrátka jiná slova, u japonštiny třeba pak i zájmena. U June je to tedy, jako kdyby byla postava nevychovaná a jednala se svým okolím jazykově poněkud hrubě. V češtině je proto kvůli této jazykové zvláštnosti v překladu použito onikání.


U postav Sonyi (někdy též uváděno jako Sonja) a Billa jsem bohužel nedokázala k tomuto nic víc zjistit z internetu, ani podle poslechu.


Elephant Jungle Sanctuary je ekoturistický projekt v Thajsku, který se zabývá zajištěním dobrých životních podmínek pro slony. Chce přispět k pozitivní změně, kdy cílem je, aby s nimi bylo jednáno s respektem, láskou a péčí. Projekt byl založený v roce 2014 společnou iniciativou Karenů a obyvatel Chiang Mai. Těchto chráněných území je v Thajsku hned několik. Nachází se v provinciích Phuket, Chiang Mai, Pattaya a Koh Samui.

bottom of page