top of page

Perfect Propose dokončeno, co včil?

O pár vyjetých obratlů a jeden vyvrácený palec později... (Neptejte se.) Jsme dokončili Perfect Propose. Tím myslím, že máme počet ongoingů pro tento rok splněný, protože to není moje parketa. A ty naše hádky v zákulisí a problémy do toho, to netoužíte zažít. O čom seroš je: Watari Hirokuni je zaměstnancem v korporátu, kde pracuje v oblasti IT. Nevede ovšem zrovna šťastný život. Watariho šéf je pitomec, kvůli kterému je Watari přímo zavalený prací, ani pořádně nejí a v noci nemůže dokonce spát.

Jednoho dne Watariho na ulici osloví muž, ze kterého se vyklube Fukaya Kai, se kterým se v dětství přátelil. Kai Watarimu tvrdí, že nemá kde bydlet. Watari jej u sebe za příslib domácího jídla ubytuje. A tím celý příběh začíná...


Jestli nechcete číst moje výblitky, dál nečtěte.


Pro pár dalších věcí jako My Strawberry Film, Koi wo Suru nara Nidome ga Joto nebo Ossan no Pants ga Nandatte Ii Janai ka! mám anglické fansub titulky, protože ty z nejmenované streamovací platformy jsou &^%#@. To samo u dalších serošů (fansub seženu max k Japonsku, za zbytek pardon, ale snaha je). Ale taky vím, že je vám to buřt. Nebudeme si hrát, že ne. Lidi koukají na cokoliv a zaplatí za cokoliv, hlavně když je to rychle. Proto jsou v oběhu jen AI titulky pro Baby Walkure 2. (Snad se to změní.) Neberte to špatně, já to dělal taky. Ale jsou seriály, kdy to ničí celek. Zajímá mě třeba, jak vypadá právě ofiko vydané The Eighth Sense DVD, protože má mít anglické titulky. Jinými slovy by se zjistilo, jestli ty moje seskládané jsou takový průšvih. Ale asi jo, stejně nevěřím, že na to někdo koukal se mnou. 😂

Takže se dívejte, na co chcete. Zatím mě zásobujete tím, co nikdo nechce překládat. Proto se u nás aktuálně připravuje jeden Tchaj-wan a to Thajsko si taky nenechám ujít, protože to očividně všichni vzdali, i když to má fansub. Sbírání odpadků a jejich recyklace, to je moje! (Nemůžu se vzdát jakékoliv příležitosti k sarkasmu, i když je naprosto nemístný. Prosím Vás, vůbec to neberte vážně, rád to přeložím.)

Teď bude u mě zas nějaká prodleva ve vydávání právě kvůli chystání dalších titulků. A zpytování svědomí, že po mně musí jiní překládat věci, co mám přeložené a vydané už x měsíců nebo je mám tak do dvou měsíců vydat. Jo, od teď už se dívám fakt na všechno jen anglicky, protože jsem jak domino. Drbneš a už jsem na zemi. Nemá smysl se pro to mračit, člověk se ten plech na ksichtu snaží všemožně narovnat a tímhle si ho jen víc pomačká. Ty věci budou přeložené ode mě tak jako tak. Jestli se Vám moje titulky nepozdávají, tak se fakt kaju a už nikdy neřeknu, že začínám nějakému jazyku aspoň trochu rozumět. Mimochodem, zaslechl jsem něco o F4. (Hihi)

Ještě poslední věc, děkuju jedné divačce za tu zpětnou vazbu k časování, snad to Love Love You bylo díky tomu lepší na koukání jak Love Area Part 2. Zkusím to v takovém stylu udržet i dál, ale je možné, že se to ne vždycky povede.

A fakt pardon, někdy se z toho člověk potřebuje vypsat a teprve tím to hodí za hlavu. Ať to čtete celé nebo ne, neberte to osobně, je to zbytečný. Hlavně pokud Vás irituje jen kus odstavce, pak máte jistotu, že Váš vlastní mozek hledá něco, co ho naprdne.


Stay gold

Hikari


Od dopsání článku neuběhlo ani dvanáct hodin a Make a Wish aka Thajsko, o které jste si požádali, prý dělá někdo jiný. A proto ode mě není potřeba. Vzhledem k tomu že jsem zrovna vstal, tak přemýšlím, jestli si mám připadat blbě hned, nebo až za chvilku. Stává se. Kdo čeká něco jiného, je naivní.

Mimochodem, vy všichni překladatelé (vycenzurováno pro nevhodnost i v mých vlastních očích)... Hodně štěstí s překladem.

Vás diváky na kolenou prosím, abyste nezmiňovali moje překlady pokud možno nikde. Přeposílat si je můžete, v tom věřím Vašemu úsudku, jenom prosím žádné veřejné zmínky. Určitě šiřte povědomí o překladech holek (Sonney a Kumiko), jen asi ne ty moje. Ony totiž nikoho nezajímají ze zjevných důvodů, chápeme se.

Rozumím, že mám čekat, co mi kdo nechá na překlad. A že i to mi může kdokoliv vzít. Ale stejně jako se mi to nelíbilo v roce 2021, nelíbí se mi to ani teď a nejsem s tím v pohodě. Ale život není fér. Nikdy. No ne? Nepotřebuju přeložit všechno na světě, na to reálně ani nebudu dost dlouho žít... Seru na to. Tohle nemá smysl. Prostě se chytněte za ruce a běžte spolu do západu slunce.

Danke, thx, arigatō, dziękuję grazie,...

74 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Březen

Comments


bottom of page