top of page

Příběh naší lásky a informace navíc

Zdravím všechny příznivce lesbické tematiky.

Dneska Vám přináším titulky k jednomu, řekněme odrostlejšímu, lesbickému filmu - Our Love Story. Opravdu počítejte s tím, že je takový více ze života a rozhodně nic fluffy a cute. Právě proto mě, stejně jako Athlete, tehdy před několika lety tolik zaujal. Jen moje rychlost překladu je vážně galaktická, takže se k Vám jako vždy dostává s ročním plus zpožděním.

Our Love Story je příběh o lásce dvou dospělých žen. Film odráží, jaká je společnost jako celek i každý člověk zvlášť k lesbičkám i ženám i k sobě samým. Zároveň ale poukazuje na naivitu lásky a co se může stát, pokud se jí necháme pohltit a realitu hodíme za hlavu. Příběh této zamilované dvojice je přitom zasazený do celkového obrazu jejich současného života a ukazuje, v jakém společenském okruhu obě žijí a jaký život vlastně vedou.


Informace mimo Plány nebudu dávat na Discord ani web a do článků už vůbec. Přišel mi mail od jedné překladatelky, která sice tvrdila, že mi píše, aby nebylo překvápko, že překládá My Stand-In a měla ho dlouho zapsaný na GT i webu a podobně, a přeloží ho i kdyby nevím co a jestli to nevadí. Normálně bych to neřešil, protože nešlo o domluvu, ale zvláštní jednání... Vrtá mi to ale pořád hlavou, už pěkných pár týdnů. Takže protože nechci nikomu ničit psychiku tím, že si píšu někam plány, tak je psát přestávám, vlákno spoilery taky zmizelo a případné úvahy o překladech budoucích si budu nechávat pro sebe. Mrzí mě, že jsi ten mail musela psát, ale kvůli Tobě se uskromním, snad se teď budeš cítit líp. Mám pro to pochopení. Měj se krásně, pokud je to možné a hlavu vzhůru. 🙃

Vám divákům se omlouvám, že plány nebudu nikde uvádět. Ale přinejhorším se kouknete s někým jiným, nebo napište. Občas mám týdenní zpoždění s odepsáním, ale určitě odepíšu.


Návrhy na překlad jsou dočasně pozastaveny. Aspoň oficiálně. Pokud i tak máte touhu něco přihodit, jděte do toho. Jenom to cestování a spousta jednání s lidmi poslední dva měsíce mi sežrala tolik času, že mám obří skluz i ve své vlastní existenci. (Teď se máte smát, kdyby se někdo ptal.) Ale jak vidíte, ono to všechno jednou vyjde, i když ne hned. Další překlad snad načneme někdy v červenci, pokud se situace nezmění. Kdyby něco, tak později. Ale to už znáte.


Mimochodem, máte ze školních let nějaké oblíbené teorie? Za mě je to efekt motýlích křídel, Schrödingerova kočka a teorie relativity. Tím chci říct, že všechno, co děláte, má nějaký dopad, někdy můžete být doslova jako bagr v růžovém záhonu. Že Váš úhel pohledu může být jiný než ten cizí a že pro Vás může být něco nějaké, ale u druhých to bude diametrálně odlišné, ať už je důvod jakýkoliv. Ve výsledku teda: Myslete na to a nebuďte pitomci.


Všichni bez výjimky se opatrujte a hezký Pride Month! 🏳️‍🌈

Hikari

43 zobrazení1 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment


Clickbaaaait! 😎

Like
bottom of page