top of page
  • Obrázek autoraHikari

Než vyjde duhaJednoho dne (Nejspíš lehce upraveno mou pamětí, jsem lenoch, abych to hledal.): Sonney: Tak co, kdy něco konečně přeložíme spolu? 😏 Já: Nevím... A co chceš přeložit? 😶 Sonney: Nevím, ale určitě ne BLko. 🙅 Já: Fajn. 🤔 A už to jelo. Padlo hodně nápadů, taky se hodně z nich zavrhlo kvůli ne moc fajn tématu, pojetí a nedostupnosti videa. Nakonec došlo na snímek Until Rainbow Dawn (má české soft titulky přímo ve videu), který je originál každým coulem a oba nás bavil.

V čem celá jeho přitažlivá originalita spočívá? Herci jsou hluchoněmí a komunikace ve filmu probíhá většinu času ve znakovém jazyce. Znakovka je doplněna o hudební podkres, který dokonale zapadá do celé atmosféry filmu a nepůsobí rušivě. Rozhodně si ho ale všimnete.

Kamera není roztřesená, jak bývá zvykem u nízkorozpočtových počinů a nikdo nikde nezapomněl mikrák nebo port. Trošku místy kameramanovi ujelo, jakým způsobem je záběr natočený, ale hned na první dobrou mě to samotného do očí nebilo. Barevnost je hodně bílá, někdy možná trošku až přepálená bílá. Ale docela se její svítivost ztrácí tím, jak pasuje do celkového obrazu filmu.

Hlavním tématem snímku je coming out. Možná jde o stokrát omílané téma, ale rozhodně člověk nečeká, že svůj příběh v jednom jediném filmu vypoví vícero postav s různou orientací a genderovou identifikací. Kvůli většímu počtu menších příběhů v jednom velkém ale film stíhá klouzat jen po povrchu. Přeci jen má pouze hodinovou stopáž. Zase je ale otázka, zda by velkorysejší množství minut celému filmu jen neublížilo.

Pomalé tempo a celkové pojetí tématu vás zahřeje u srdce a možná se k němu někdo budete i rád vracet stejně jako já. Film je pro vás rozhodně tím pravým, pokud potřebujete vydechnout a pohladit unavenou duši, ale zároveň chcete koukat realisticky natočený snímek.


Jdu zkazit poetickou náladu článku, protože vám chci ještě říct, jak to bude dál. Bude teď následovat pauza od vydávání nových titulků. Tím mluvím jen za sebe. (Tady Hikari, jo, lidi? Holky si jedou svoje tempíčko. :D) Nevím, jak dlouho bude trvat, ale maximálně tak, abych vám mohl nabídnout další překlady bez větších prodlev mezi titulky. Aspoň tak, jak to bylo u Love Area Part 2. Taky potřebuju předělat Ashita mo kitto kimi ni koi wo suru (ten soft fakt jednou bude) na nové video a i Parazita. Kdo jste si kdysi stáhl Parazita na NF verzi, hluboce se vám omlouvám. Video bylo blbě ripnuté a vyskytl se pak problém se smazáním, takže to chtělo projet přes příkazák. Dobrodruzi, kteří si sháníte videa předem, Koukan Uso Nikki bude na Hulu verzi. Nečekal jsem, že bude anglický překlad hotový za dva dny.


Přes Vánoce tu dost budu, takže kdyby něco... Víte jak, pro některé je to blbé období. Můžeme si dát třeba zasekávací online watching party nebo tak. Tak jo. Zase příště.
36 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page