top of page
  • Obrázek autoraHikari

Love Area Part 2 konec a zvonecNejdřív bezespoileroidní část. Dneškem je seriál Love Area Part 2 dokončený. Pokud si budete stahovat videa od nás, jsou soft titulky přímo ve videu a měly by se spouštět samy. Pokud jste videa stáhli dřív, než došlo k přesunu, jsou videa bez nich, takže klasika, jak jste zvyklí - video a titule zvlášť. (Tohle upozornění se týká všech nahraných mkv, u kterých je moje jméno, mp4 formát bude bohužel bez nich, neumím udělat konverzi bez ztráty kvality videa.) Za krásné titulky poděkujte především Sonney, protože mě krotila, ať něco nevymňouknu (Mňaaau!), za časování se ocením sám, protože to konečně stíhám číst oproti původní verzi. :D Dost srandiček... Příště vám nabídneme film Until Rainbow Dawn. (Jo, množné číslo je opravdu na místě.)

Tak a teď pokud máte seriál rádi, nechcete číst to nadávání, případně jste to ještě nedokoukali, tak alou! Fofrem zavřít! Nebo číst dál, ale pak je to na vaše triko.

Co je na seriálu pozitivního? S tím budu hotový hodně rychle. Jo, eh... Nejvíc oceňuji, že je v seriálu několik postav, které jsou ze širšího spektra queer a nejde tím pádem čistě o BLko. Plus oslovování, kdy se minimálně jedna z postav nevyhraňuje jako muž ani žena. Klobouk dolů, konečně někdo přiznává existenci širšího spektra queer komunity.

A k tomu tu máme netypické pojetí vztahů, které jsou sice, dalo by se říct toxické, ale především jejich nevyzrálostí. A co víc, je to docela realistické. My bez naděje si tu mneme ruce, že je to konečně na plátně a jsou do toho občas schopní přimíchat i nějaký ten vtip. A pozor, plot twist kdy King přizná, že o Petově podvodu věděl už od začátku, ty jo, to bylo hodně dobré. Určitě to nikdo nečekal.

Velká lavina nadávek se blíží... Vezmeme to popořadě. V první sérii byly rozjeté dva vztahy - Peta s Kingem a Valena s Kaitoonem. No a ve dvojce začínáme tím, kterak se Valen s Kaitoonem dohromady dali. Opravdu? Po tom posledním dílu z první série, který by zasloužil metál a snad každý si ho pamatuje?

A co ty repliky? Dobře, přiznávám, byly k dispozici jen anglické titulky, ale to nemyslíte vážně, že ne? To bylo vyjadřování na bodu mrazu a moc z toho vykřesat nešlo. Hlavně pokud se mluvilo o ničem.

Celková pomalost záběrů a prodlev byla fajn, dalo se to snést. Hlavně pokud tenhle typ natáčení máte rádi, bude to pro vás docela fajn. Ale jak měl být nejvíc cool záběr, tak šli miniaturními pomalými krůčky. To mělo být instantní slow motion bez práce v postprodukci?

Nejvíc mě doslova sra*y chyby, kterých by si nevšiml jen slepý. Valenovy vlasy, kdy bylo přesně vidět, které záběry se točily jako první = sestřih hrnce a které až později = Jaroušek Jágrů zamlada. A kdo přehlédl celý port, když se vyhrnula košile při sezení na židli? Podle mě nikdo. (Ne, to na nic neuhraju, pokoušel jsem se to obhájit celých osm dílů. Je to děs.)

Pokud v každém seriálu potřebujete mít někoho, koho můžete nenávidět, tady se vyřádíte. Já nesnášel aspoň chvilku všechny hlavní postavy. Od Valena, který se nejspíš kvůli zkušenosti s otcem bál, že ho Kaitoon vymění, zradí a choval se jako naprostý hlupák... Přes Kaitoona, co byl ubožátko, které si neuvědomovalo, co dělá za bordel, ale jak nebylo po jeho, uměl se urazit a brečet... Nona, který se sra* úplně do všeho, jen aby získal Kaitoona a stihl se u toho tvářit jako nejlepší kamarád a až mu konečně došlo, že nic nebude, nechal Kaitoona plavat, když byl totálně v pr... háji. (Buď s tím počítej předem a dojdi do konce, nebo se na to vykašli hned na začátku. Jsou jen dvě možnosti.) A co teprve náš oblíbený trojúhelník zabedněné a nejvíc cool krasavice Sonyy, naivní June a sobeckého $&#@% Billa? King, který se nechal Petem vodit dobrovolně za nos, aby se pak mohl sesypat a musel ho z jeho vlastního bince zachraňovat kluk, o kterém jsme všichni celou dobu tušili, že ho potřebuje jako sůl... Jo a o co šlo vůbec našemu "Ještě naposledy", když se na Peta pak vykašlal a vzal radši kramle za hranice??? Někdy ta nesmyslnost jejich jednání tekla z obrazovky přímo proudem. Kdo jediný mě nestihl vytočit, byli Valenovi a Kingovi kamarádi. Ty jsem vítal se skoro až otevřenou náručí, protože to byly rozhodně postavy, které to tak nějak zachraňovaly.

A teď poslední věc. Co jako měla být ta závěrečná scéna po titulcích? To snad jako ne?! Nadšeně tu jásám, jak to pro všechny dopadlo, mají nový začátek, uvědomili si, jací jsou a kam by měli směřovat a postupně dospějí a třeba v budoucnu budou mít všichni skvělý vztah... A bum! Valen běží vstříc Kaitoonovi v náruč a on jemu. To nemyslíte vážně?! Jasně, vztahy se dají zachránit, víme, známe. Ale ne všechny. To jako že tihle dva... Jediný Valen, který trošku dospěl z těch dvou, má být s Kaitoonem. S tím Kaitoonem, jenž šel kamkoliv, kde mu nabídli pazouru, pochlebovali mu a tahali ho z průserů, jinak o to nestál? No běžte s tím k šípkovému keři.

Milovník tohohle seriálu ze mě nebude, to je víc než jasné. Úplně děsný nebyl a doufám, že se aspoň někomu líbit bude. Kdyby něco, naložte mi za ty názory.


Díky, že jste koukali a možná i dočetli tyhle kecy.

Hikari119 zobrazení2 komentáře

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page