top of page

Athlete


Nakonec pro jistotu titulky vydávám dřív, protože nevěřím, že se ve čtvrtek večer doplazím domů v použitelném stavu. Očekávám koukání do prázdna následované naštváním a uklidním se až tak další den. Teda, spíš se naštvu ještě víc, že rozhodně nemíním nic vzdát.

Jasně, teď k věci. Konečně je film Athlete přeložený. Mám pocit, že mi u časování na začátku filmu dosti ujela ruka, tak jsou v tom místě lehce odseklé. Dělení některých vět není přesné, co se týče sladění významu audia a titulků. Jako věta je dobře jakožto celek (doufám), ale třeba místo "ale" v tom místě říkají "já" a podobně. Zase mi přišlo jako blbost nechávat celou větu v jednom titulku, protože by tam visela nesmyslně dlouho. Takže o tomto vím, přece jen je mi ta japonština pořád nejbližší, i když stále ne dost.

A teď o kom a o čom to je...

Film vypráví příběh dvou mužů, kteří žijí v odlišných světech. Kohei je bývalý závodní plavec a otec dospívající dcery, s nímž se chce manželka náhle rozvést. Yutaka je zase mladý muž se sny o umělecké kariéře, který se bojí vyoutovat své rodině. Osud tyhle dva protiklady náhodou svede dohromady. A tehdy začíná boj za jejich city, které z jejich setkání a poznávání se vzejdou.


Mám jedinou výtku k tomuhle snímku. Jde o hudbu. Připomíná mi to staré americké thrillery, tak mi přijde, že ne úplně sedí, ale jinak se mi líbil. Takové klasické japonské pojetí včetně atmosféry. Takže jinak spokojenost.

Ať už jste film viděli, nebo se teprve koukat budete, klidně se podělte o dojmy. A vidíme se příště u něčeho dalšího. Buď u Happy Ending, nebo u Love Love You.


Jo a... Nikdo nechce šlápnout do prázdna, tak ať Vás světlo pořád vede tím správným směrem. Zní to nechutně ezo a nábožně, ale když Vám dojde, že to může být pes, člověk nebo Váš vlastní sen... No, tak páčko

Hikari38 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page